AHMET BOSTANCI

 

1960 yılında Antakya da doğdu 1980' lere kadar amatörce resimler ve heykeller yaptı. Bu arada fotoğraf sanatına merak sardı. Bazı fotoğraf sanatçılarının karakalem ve pastel işlerini yaptı. Yaptığı 20,000' i aşkın karakalem ve pastel çalışması sanatının temelini oluşturdu. 1992 ye kadar yağlı boya çalışmaları yapan Ahmet BOSTANCI kendine özgü oval çizgilerle geometrik desenlerle bir üslup denedi ve 6 sergi açtı.

 

Daha sonra heykel çalışmalarına yöneldi. Atatürk mermer heykeli Tayfur Sökmen Bronz Büstü, Şükrü Sökmen Süer Büstü ve çeşitli koleksiyonlarda serpantin taşından yapıtları mevcuttur. 150 yi aşkın yağlı boya çalışması çeşitli koleksiyonlarda yer almaktadır. Daha sonra doğduğu şehir mozaik müzesinden etkilenen sanatçı 1996 dan sonra mozaik çalışmaya başladı. Ve geçmişten gelen bu egzotik sanatı kendine bir yaşam biçimi olarak seçti.

 

Dostluğu, kardeşliği, sevgiyi, barışı simgeleyen mozaik sanatını, eski hellenistik dönemindeki sanatçıların inceliği ve titizliği ile yapmaya çalışmaktadır.  Şimdiye kadar çeşitli koleksiyonlarda 60'a yakın mozaik çalışması mevcuttur. 

 
     

Ahmet Bostancı,Antakya, mozaik, eser, tarih, kültür, sanat, heykel, resim, yağlı boya, taş, taşlar,

hellenistik, roma, güzellik, antiochie, antakya mozaik, defne, apollon, sergi, galeri, arkeoloji

© Tüm hakları Ahmet Bostancı' ya aittir. İzinsiz kulanılamaz. 2008 ~~ info@ahmetbostanci.com ~~